• morozandpartners

Відмова у кредиті через негативну кредитну історію? План дії для вирішення ситуації.

Уявимо ситуацію. Ви прийшли банк, щоб оформити кредит, як раптом вам відмовляють.

Питаєте причину такої відмови, на що вам відповідають - «У Вас негативна кредитна історія». Дана інформація шокує вас. На вашу думку, все повинно бути в порядку, так як останній кредит ви брали більше 5 років тому.

Пропонуємо Вам детально розібратися в ситуації, що склалася.
Так, згідно зі ст. 3 ЗУ «Про організацію формування та обігу кредитних історій»:

Кредитна історія - це сукупність інформації про юридичну або фізичну особу, що її ідентифікує, відомостей про виконання нею зобов'язань за кредитними правочинами, іншої відкритої інформації відповідно до Закону.

При цьому в зазначеному Законі регламентується, що будь-який українець раз на рік має право безкоштовно отримати свою кредитну історію, особисто звернувшись в кредитне бюро.

Що таке бюро кредитних історій⁉️


Бюро кредитних історій (далі - Бюро) - юридична особа, виключною діяльністю якої є збір, зберігання, використання інформації, яка складає кредитну історію.

Які документи слід взяти при зверненні в Бюро⁉️

▪️паспорт

▪️ідентіфікаціонний код

▪️іх копії, засвідчені Вашим підписом.

Яким чином слід звернутися в Бюро⁉️

▪️Приїхати особисто в офіс бюро і написати заяву з проханням надати доступ до кредитної історії.

або

▪️Отримати кредитну історію можна і поштою - і в цьому випадку процедура залежить від правил конкретного кредитного бюро.

Тільки особисто можна звернутися за кредитною історією в Бюро⁉️

Ні, звернутися за кредитною історією може і інша особа - при наявності у нього нотаріально завіреної довіреності і списку документів, представленого вище.

Дана послуга платна⁉️


Один раз на рік кредитна історія надається безкоштовно.


▪️Но за умови особистого звернення в Бюро (м.Київ). Наступні запити - згідно з тарифами конкретного Бюро.


Хто має доступ до кредитної історіі⁉️

Кредитну історію може запросити тільки її власник і організації, які мають згоду власника. При зверненні за кредитом і оформленні договору кредитор обов'язково отримує згоду позичальника на перевірку його даних в Бюро для схвалення кредиту і моніторингу стану кредитної історії при наявності відкритого кредитного договору.

Якщо Ви не згодні з даними в кредитній історіі⁉️


Ви маєте право оскаржити дані в кредитній історії. Корективи можуть бути внесені, якщо кредитор підтверджує хибність інформації, яка оскаржується. В іншому випадку Ви маєте право включити в свою кредитну історію коментар розміром до 100 слів щодо інформації, яка оскаржувалася. Подати заявку на оспорювання кредитної історії.


Саме тому, перевіряйте свою кредитну історію, перш ніж звертатися за новим кредитом, щоб переконатися, що інформація по вже закритим або поточними кредитами достовірна і актуальна. Це дозволить уникнути несподіваної відмови і заощадить Ваш час.

30 просмотров0 комментариев