• morozandpartners

Зустріч щодо 28-ї доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини


Адвокатське об’єднання «Адвокатська фірма «Мороз і Партнери» 20 грудня стало учасником зустрічі Робочої групи з прав людини, яка була присвячена новій доповіді Моніторингової місії з прав людини в Україні Управління Верховного комісара ООН з прав людини щодо ситуації з правами людини в Україні.

Ця двадцять восьма доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) щодо ситуації з правами людини в Україні охоплює період з 16 серпня до 15 листопада 2019 року.


Зокрема поточний звіт розглядав питання відправлення правосуддя у справах, пов’язаних із конфліктом. За період з 16 серпня по 15 листопада 2019 року суди першої інстанції винесли 72 вироки щодо 72 осіб у кримінальних справах, пов'язаних із конфліктом. Серед них двох обвинувачених було виправдано, 70 було засуджено, з них п’ятеро в рамках спеціального судового провадження (за відсутності обвинуваченого). УВКПЛ продовжувало документувати порушення права на розгляд справи судом упродовж розумного строку. Протягом звітного періоду у трьох випадках49 УВКПЛ спостерігало, що судді без серйозних на те підстав не здійснювали розгляд по суті кримінальних справ, пов’язаних із конфліктом, і проводили засідання лише раз на два місяці з єдиною метою – продовження строку тримання під вартою. У 32 справах, за якими слідкує УВКПЛ, обвинувачені перебували у попередньому ув’язненні більше трьох років. Затримки також спричиняла неспроможність прокурорів забезпечити достатню швидкість провадження. УВКПЛ зауважило, що прокурори у справах, пов'язаних із конфліктом, не з'являлися на засідання і не вчасно подавали докази чи приводили свідків. В одній справі суд переніс засідання на два місяці у судовому процесі, який вже триває півтора роки, через те, що прокурор, який заміняв основного прокурора у справі,50 не зміг надати суду докази. У той час як це заблокувало розгляд справи по суті та ще більше затягнуло судове провадження, під час засідання прокурор заявив, що він присутній в суді лише для того, щоб звернутися із клопотанням про продовження строку тримання під вартою.


Зазначена ситуація є підтвердженням численних проблем із затягуванням строків і порушення принципу права на справедливий судовий розгляд, із яким так часто зустрічається адвокатська спільнота на шляху своєї діяльності у захисту прав людини і яке викликає найбільше занепокоєння для адвокатів. Адвокати адвокатського об’єднання «Адвокатська фірма «Мороз і Партнери» неодноразово порушували питання щодо недотримання розумних строків розгляду судових справ перед головами судів та наголошували на порушенні конституційних прав визначених в Основному законі України.Адвокатське об’єднання «Адвокатська фірма «Мороз і Партнери» виражає вдячність за можливість долучитися до обговорення нової доповіді Моніторингової місії з прав людини в Україні та повністю підтримує сприяння укріпленню та пришвидшенню результатів національних зусиль в напрямку сталого розвитку відповідно до зобов'язань України щодо виконання Порядку денного сталого розвитку до 2030 року.

24 просмотра0 комментариев