• morozandpartners

Президент надав ВР проект змін до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність "

Пост обновлен 8 сент. 2018 г.
Президент П. Порошенко та Рада Судової реформи (РСР) завершила роботу над законопроектом № 9055 від 06.09.2018 про зміни до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".


Документ зареєстрований у Верховній Раді України та йому присвоєно статус невідкладного. Зміст законопроету на даний час є недоступним для ознайомлення громадянами. Національна Асосоціація Адвокатів України на початку року направила свої зауваження та пропозиції щодо законопроекту.


Якщо спиратися на опубліковану пояснювальну записку до проекту закону, то можна дійти висновку про те, що Президент має на меті переформатувати органи адвокатського самоврядування, а фактично втрутитися у внутрішні самоврядні процеси.
До таких процесів належать:

- фінансування, зокрема запровадження бюджетного процесу;

- доступ до професії, зокрема, пропонується змінили коло осіб,які не можуть бути адвокатами, зокрема, щодо судимості кандидатів вимоги стали менш жорстикими. 1) Доступ не отримають лише особи, що мають судимість за умисний злочин.

2) МОЗ вирішуватиме які захворюванння є несумісними із діяльнстю адвоката.
Деякі інші пункти фактично погіршують стан осіб, які виявили бажання стати адвокатом, зокрема не можуть бути адвокатами особи, які вчинили "суттєвий дисциплінарний проступок", перебуваючи на публічній службі.


Проектом Рада Адвокатів України фактично змушена встановити плату за складання кваліфікаційного іспиту особою, яка виявила намір стати адвокатом, адже у діючому законі встановлення плати є правом, а не зафіксовано у якості обов'язку.


В частині змін до самоврядування НААУ пропонувала взяти за основу базову модель та відмовитися від експериментів перебудови системи. На жаль, у результаті законопроект ігнорує фактично весь масив пропозицій, офіційно внесених адвокатурою. Процедурна невизначеність підготовки законопроекту створила сприятливі умови для ігнорування найбільш принципових заперечень з боку адвокатури та маніпуляцій текстом законопроекту на його подальшому шляху до парламенту.


Голова ГО Комітет Захисту Професійних прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності Сергій Мороз виявляє спільну із Національною асоціацією адвокатів України занепокоєність процесами, які відбуваються довкола інституту адвокатури в Україні.Текст законопроекту за посиланням:

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64557


Просмотров: 50Комментариев: 0